Skip to content →

Program

Słuchalnia — muzyczne znaki czasu.
Kolekcje. Osobowości

Toruń, 25–26 listopada 2016
Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”

 

Wstęp wolny na wszystkie koncerty

 

25 XI 2016, 19.30

Gośka Isphording — klawesyn

Kamil Kęska — live electronics

W programie:

  • Ewa Trębacz (1973) — Chordochromies (2003) na klawesyn i taśmę
  • Aleksandra Gryka (1977) — Yuomec (2006) na klawesyn i taśmę
  • Jorrit Tamminga (1973) — Lilluke spiekerbak (2013) na klawesyn i live electronics
  • Ton Bruynèl (1934–1998) — Chatarra (1990) na klawesyn i taśmę
  • Pierre Jodlowski (1971) — Lessons of Anatomy. Book of Harpsichord (2015) na klawesyn, live electronics i video

25 XI 2016, 21.00

Layers Trio
Zosia Ilnicka — flet · Ryszard Lubieniecki — akordeon · Jakub Wosik — skrzypce

Agnieszka Jakuszak — taśma · Piotr Bednarczyk — live electronics

W programie:

  • Dominik Karski (1972) — Metaphysical Graffiti (2016) na amplifikowany preparowany akordeon — prawykonanie
  • Piotr Bednarczyk — Stanie się (2016) na flet, skrzypce, akordeon i live electronics — prawykonanie
  • Wojciech Blecharz (1981) — Phenotype (2011/2012) na preparowane i amplifikowane skrzypce solo
  • Ryszard Lubieniecki (1992) — Layers (2014) na flet, skrzypce, akordeon i taśmy magnetofonowe
  • Bettina Skrzypczak (1962) — Mazurek (2000) na akordeon solo
  • Alannah Marie Halay — Angustia (2015) na flet, skrzypce, akordeon i elektronikę
  • Josue W. Amador — Unity (2015) na flet, skrzypce i akordeon
  • Dominik Karski — 112 Iphigenia (2009) na amplifikowany flet solo
  • Ryszard Lubieniecki — Die Antilärmbewegung II (2015) (wersja druga) na flet, skrzypce i akordeon

26 XI 2016, 18.00

Platypus Ensemble

  • Kaoko Amano — sopran
  • Doris Nicoletti — flety
  • Theresia Schmidinger — klarnety
  • Sophia Goidinger-Koch — skrzypce
  • Tomasz Skweres — wiolonczela

W programie:

  • Alexander Stankovski (1968) — Gegenbilder I–II (1993, 2003) na flet, klarnet, skrzypce i wiolonczelę
  • Simon Vosecek (1978) — Jsimtasbanejetik / Ghosts (2009) na sopran i klarnet basowy
  • Stefano Gervasoni (1962) — Due Voci (1991) na flet i skrzypce
  • Hannes Dufek (1984) — dissoziativ weben III (2016) na sopran solo
  • Daniel Moser (1982) — Engführung (Image Acoustique II) (2015) na klarnet i wiolonczelę
  • Witold Lutosławski (1913–1994) — Wariacja Sacherowska (1975) na wiolonczelę solo
  • Fernando Riederer (1977) — Kleine Fabel (2015) na sopran, klarnet i skrzypce
  • Annelies Van Parys (1975) — Voy a dormir (2011) na sopran, flet basowy i klarnet
  • Tomasz Skweres (1984) — Sakubel Osil (2014) na sopran, flet, klarnet, skrzypce, wiolonczelę

Koncert zorganizowany we współpracy z Austriackim Forum Kultury, współfinansowany przez Austriackie Forum Kultury w Warszawie

26 XI 2016, 19.30

Rafał Łuc — akordeon

Mikołaj Laskowski — gra na mikserze, Jacek Sotomski — live electronics

W programie:

  • Pierre Jodlowski (1971) — Something out of Apocalypse (2012) na akordeon i taśmę
  • Paweł Hendrich (1979) — Accant (2014) na akordeon i komputer
  • Sławomir Kupczak (1979) — 4 tańce z przygrywką (2014) na akordeon i komputer
  • Cezary Duchnowski (1971) — acc++ca (2012) na akordeon i komputer
  • Mikołaj Laskowski (1988) — neath me, itch! (2014) na akordeon i sprzężenia zwrotne — prawykonanie polskie
  • Jacek Sotomski (1987) — Accordion GO (2016) na akordeon, live electronics, video i ścieżkę audio — prawykonanie